Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polar Fis Advanced - ktoś zakładał to cudo?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    marbab, wrzucę filmik z działaniem lusterek i efektem końcowym. Nie będę rozbierał tego znowu ale będzie mniej więcej widać jak zamontowałem to "ustrojstwo".

    edit: film wrzucę jak tylko znajdę chwilkę.

    Komentarz


    • #27
      A może by zorganizować jakaś akcję grupowego zakupu. Jak by cena zaszła do ok. 1000 PLN to bym był zainteresowany, chociaż podejrzewam, że tyle się nie da, do tego jeszcze możliwość wyjęcia i przełożenia do innego pojazdu grupy VAG, daje duże udogodnienie. Czyli co, jak to ustrojstwo jest podłączone to ciężko coś robić VCDs-m?

      Komentarz


      • #28
        greg44, jestem zaaa, tez sie pisze jakby co.
        Marek



        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

        Komentarz


        • #29
          Enriquez, dzięki za "pomógł"
          greg44, jak jest włączony polar to zrobisz skanowanie VCDS-em ale jest problem z kodowaniem np. centralnej elektryki. Wywala błąd. Generalnie to przy włączonym polar fis-ie to Ty go kodujesz z poziomu maxidot-a a on zmienia bity w kodowaniu np. bordnetz-a, nawigacji, itp. Jeżeli chcesz coś zakodować bezpośrednio w modułach wtedy wyłączasz z poziomu menu maxidot-a polar i masz normalnie samochód bez polar fis-a. Rozwiązanie proste i genialne. Dopiero ponowne wciśnięcie na 10 sekund OK uaktywnia polara a ten od razu hurtowo koduje wszystko w samochodzie wg swoich zapamiętanych ustawień zdefiniowanych przez użytkownika lub domyślnych.

          edit: z przełożeniem jest bajka bo nic kompletnie nie modyfikujesz w samochodzie. Wpinasz się pomiędzy wiązkę auta a gateway i to wszystko. Ja zmieniałem wcześniej grzałkę na nową, później gateway pod nowy parktronik więc teraz robota poszła bardzo szybko.
          W okolicach Białegostoku w razie czego proponuję pomoc w montażu.

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez ToMo1978
            ...Lusterko obniża się i działa super - nie ma żadnego problemu. Jak chcecie to skręcę film :P - generalnie to jest dla mnie zbyteczne i ustawiłem tę funkcję na manual, tzn. jeżeli pokrętło zmiany ustawień lusterek jest w pozycji środkowej to nic się nie dzieje, jak przestawiam na R to po włożeniu biegu wstecznego obniża się, po wrzuceniu na luz powraca do pozycji pierwotnej, czyli do jazdy...
            Wynika z tego, że nie potrzeba żadnego lusterka z potencjometrem tylko można zrobić to z poziomu VCDS'a
            18" Klub

            Komentarz


            • #31
              rydel,

              można zapewne wchodząc w sterownik drzwi i wykonując testy wykonawcze.
              na takiej zasadzie to działa a nie na żadnym kodowaniu sterownika na stałe.
              więc vcds się da, ale musisz sobie to zmienić ręcznie albo za Ciebie robi to Polar-Fis
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #32
                Orientuje się ktoś czy do tego cudeńka "Polar.." jest wymagany bluetooth :roll: :?:
                Spalanie śr. 6,2 ON Soft Made by Tune-Up

                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=66476

                Komentarz


                • #33
                  sziaba, nie
                  kiedyś był od kufateca podobny moduł i on "podszywał się" pod BT
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #34
                    A Polar Fis dokonuje jakiś zmian w działaniu zastawu głośnomówiącego?

                    Komentarz


                    • #35
                      Mam Polar FIS+ ADV. (A03) od początku marca i jestem z tego mega zadowolony. Od 5.03 wprowadzili polski język (co prawda brakuje ł, ą, ale np. ó jest OK). Wysłałem do nich prośbę, i chyba w najnowszej wersji poprawili. Muszę zrobić update. Nie wiem jak wygląda to w FLce. Ludzie z Polara są bardzo pomocni.

                      Ja zostawiłem wpięty kabel USB i wyjście mam wyprowadzone przy bezpiecznikach (z małym zapasem, aby lapka podłączyć). Montaż to 15 min (30 min. za pierwszym razem ).

                      Zestaw podszywa się pod sterownik 75, wiec jak ktoś ma fabrycznie działający BT nie ingeruje w jego menu jak KUFATEC.
                      Mam stare zegary (tzw. czerwone), ale PF+ pozwala podłączyć moduł, który pasuje do "białych" zegarów. Tworzy własne menu (TELEPHONE) i pośredniczy w komunikacji.
                      Modul BT nie jest potrzebny, nie ingeruje w zestaw głośnomówiący.
                      Emulacje BT można w module wyłączyć.

                      Generalnie jest mocno konfigurowalny: ilość ekranów z parametrami, ile parametrów na ekran, co na każdym ekranie i kolejność.

                      W załączeniu menu Polar Fis+ Advanced, w starym sofcie 0.3.0 (obecnie jest 0.3.7 z 09.04).

                      Cena może być wysoka, ale jak szukałem do mojej Octavii BT to zestaw parametrów na ekranie był dla mnie dodatkiem (+ działające BT), szczególnie przy kosztach pasującego modułu do mojej Octavii (przed FL).
                      Ponadto chroni przed "ubytkiem" energii przy zmianie radia na Columbusa. Nie trzeba wtedy wymieniać Gateway'a.

                      Z minusów zauważyłem zmianę działania oświetlenia wewnętrznego:
                      przed instalacją oświetlenie wewnętrzne zapalało się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki
                      teraz dopiero jak otworzę drzwi. Jak ktoś wie gdzie to jest zakodowane, prośba o pomoc.

                      EDIT: W nowszej wersji softu poprawili. Swiatełko działa jak wcześniej.
                      Jeszcze może ich przekonam aby poprawili polskie litery (ale chyba będę musiał się przyzwyczaić, mam puste miejsca zamiast ł lub ą). To pewnie wina starych zegarów.
                      Załączone pliki

                      Komentarz


                      • #36
                        Jak bym nie miał zestawu głośnomówiącego to bym się nawet nie zastanawiał i Polar Fis zakupił.

                        Komentarz


                        • #37
                          no to się nie zastanawiaj, bo one się nie gryzą
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #38
                            No i co z tym zamówieniem grupowym :diabelski_usmiech
                            Spalanie śr. 6,2 ON Soft Made by Tune-Up

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=66476

                            Komentarz


                            • #39
                              Duża cena dlatego może małe zainteresowanie. A czy to coś też może wspiera wyświetlanie parctronika w Columbusie, który jest zamontowany w OII przed FL?

                              Komentarz


                              • #40
                                sziaba, jestem zaaaa, tylko potrzebny jest jakis organizator.
                                Marek



                                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez greg44
                                  Duża cena dlatego może małe zainteresowanie. A czy to coś też może wspiera wyświetlanie parctronika w Columbusie, który jest zamontowany w OII przed FL?
                                  Tak, jest emulacja Parktronic OPS w RNSie. W najnowszym sofcie nawet to poprawili. Nie mam jak sprawdzić bo nie posiadam Columbusa.

                                  Porownanie do Kufatec'a i lista funkcji jest na Link
                                  Jak znajde, wrzuce linka.

                                  Edit: Mam
                                  Loading...

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Panowie ja też bym się pisał zmiana samego parktronika na taki żeby pokazywał na columbie OPS to ponad 500zeta a tu dochodzi jeszcze tyle funkcji
                                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Soluciones Skoda | Listado de Productos de Categoría

                                      Widzę, że tu ponad 40 Euro kosztuje taniej. To jest chyba te same urządzenie?

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez greg44
                                        Soluciones Skoda | Listado de Productos de Categoría

                                        Widzę, że tu ponad 40 Euro kosztuje taniej. To jest chyba te same urządzenie?
                                        Tak, to to samo urzadzenie.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez greg44
                                          Soluciones Skoda | Listado de Productos de Categoría

                                          Widzę, że tu ponad 40 Euro kosztuje taniej. To jest chyba te same urządzenie?
                                          Do ceny dolicz koszty wysyłki + ew. prowizja PayPal + 21 % VAT hiszpańskiego. Cena w sumie podobna jak bezpośrednio od Polar-a.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            A to działa bez MAxi Dota w rocznikach 2012 ?

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              rolka, raczej nie.
                                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                rolka, dziala tylko z Maxi-Dotem.

                                                Zamowilem sobie ze sklepu Movitelonline, za jakis tydzien powinno to juz smigac w aucie, wiec dam znac czy sklep godny polecenia.
                                                Marek



                                                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Panowie, a czy to cudeńko zadziała w OII FL oczywiście jest maxi-dot? Pytam bo widzę, że chyba testowane na razie jedynie na OII przed FL.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    kadmar, po FL dziala rowniez, w VW i Seacie tez.
                                                    Marek



                                                    Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                                    Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X